Seks singli w czasie pandemii: przez webkamerkę, solo lub na odległość 1,5 metra

Organizacja Soa Aids *) w Niderlandach zdaje sobie sprawę, iż niezbyt realistyczne jest oczekiwanie, że ludzie będą unikać intymności i seksu przez dłuższy czas. Obecnie jedynie osoby posiadające stałą partnerkę/partnera, z którą razem mieszkają, mogą uprawiać seks zgodnie z zasadami dotyczącymi koronawirusa. Miliony singli muszą zatem szukać alternatyw.

*) –  s.o.a. = choroby przenoszone drogą płciową

Zdjęcie: ANP XTRA

Co doradza Soa Aids? – w tak laickim kraju, jak Niderlandy

Najlepiej, jeśli singielki i single, w czasie panującego koronawirusa, uprawiają seks z pomocą kamerki internetowej z ukochaną osobą. Jeśli nadal chcą się spotkać, najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie się od siebie z dala i masturbacja.

„Musimy zapewnić osobom bez stałego partnera informacje, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, jeśli zdecydują się na seks. W ten sposób mogą dokonać własnego wyboru, który najbardziej im odpowiada, i chronić siebie oraz innych.” – mówi Hanna Bos, lekarz kontroli chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową z organizacji Soa Aids.

Kamera internetowa i czat

Co to oznacza dla singli, którzy chcą randkować i być może coś więcej? Nie randkujemy, ale korzystamy z kamerki internetowej oraz czatu, z zabawkami erotycznymi lub bez nich. Jeśli już randkujemy, to zachowujemy bezpieczną odległość 1,5 metra i uprawiamy seks solo przed drugą osobą.

„To niesie najmniejsze ryzyko infekcji koronawirusem i jest zgodne z zasadami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Środowiska” (RIVM) – doradza organizacja.

Po upłynięciu dwóch tygodni, bez pojawienia się objawów wirusa (przeziębienia, kichania, kaszlu, duszności) możliwa staje się intymność lub seks, w czasie których zbliżamy się bardziej do siebie. Ta rada dotyczy również znajomych-przyjaciół, z którymi utrzymujemy relacje głównie seksualne a nie inne (f.w.b. – friend with benefits) oraz bliskich, stałych znajomych-przyjaciółek „do przytulania”.

I końcowa porada organizacji, jeśli chodzi o konkretne działania: najpierw, przed momentami intymności lub uprawiania seksu, myjmy ręce i narządy płciowe (penis, waginę, odbyt). I korzystajmy jak narzadziej z transportu publicznego. Idźmy na piechotę na randkę, jedźmy rowerem lub samochodem. Myjmy też ręce po seksie lub intymności.

Tłumaczenie: Marzenna Donajski / Donajska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *