DONACJE

DORZUĆ SIĘ DO ISTNIENIA  FUNDACJI GŁOSUJ NA KOBIETĘ.

ŁĄCZYMY KANDYDATKI Z ELEKTORATEM

Fundacja walczy o pozyskanie większej liczby kobiet w polityce. Wspiera reprezentację kobiet i ich głos. Wesprzyj nas w tym! Wesprzyj walkę o równość i o prawa kobiet!

Fundacja Głosuj na Kobietę istnieje 4 lata. Działania fundacji były finansowane z wielkim sercem i zaangażowaniem oraz jednoosobowo realizowane przez fundatorkę Marzennę Furmaniuk-Donajską.

🔶 Fundatorka zrealizowała i sfinansowała w tym czasie m.in:

 • kampanie wspierające kandydatkę w wyborach prezydenckich 2020
 • inaugurację serii webinariów-debat „Kobiety do Polityki!”
 • 5-tygodniowe Warsztaty Twórczego Pisania z najlepszymi polskimi pisarkami
 • kampanię „Książki dla Rewolucji” oraz wiele innych kampanii
 • kampanie: w czasie wyborów (’19, ’20), kampanie przeciw planowi wystąpienia Polski z Konwencji Stambulskiej, przeciw homofobii i wykluczaniu kobiet przez kościół katolicki.
 • wiele publikacji edukacyjno-informacyjnych na blogu
 • dwa fanpejdże – na Facebooku i Instagramie (odbierane przez ponad 7500 fanek i fanów)
 • grupę dyskusyjną – liczącą 200 osób

W sierpniu 2022 fundatorka zyskała wsparcie w osobie Aleksandry Miciak (obecnie rzeczniczki fundacji) oraz Agnieszki Komisarskiej (specjalistki ds. komunikacji).

Chcemy kontynuować  misję fundacji, podejmować pionierskie działania w obszarze wspierania aktywności kobiet w polityce: warsztaty, debaty, kampanie. Najnowsze nasze realizacje to:

🔶 projekt „Networking Kobiety w Polityce”, a w nim:

  • 9 warsztatów „Jak wygrywać debaty w kampanii wyborczej?”
  • portal Busola Wyborcza, zachęcający do głosowania na kobiety
  • debaty kobiet ekspertek w specjalnościach zdominowanych przez meżczyzn
  • duża kampania w mediach społecznościowych zachęcająca do głosowania na kobiety

🔶podcast „Feminifonia”

*

ŁĄCZYMY KANDYDATKI Z ELEKTORATEM

Przyczyń się do zwiększenia liczby kobiet w polityce! Zadbaj o to, aby kobiety miały swój głos w polityce, życiu publicznym i w grupach eksperckich!

Zajmujemy się głównie aktywizmem online, obcinając wszystkie możliwe koszty istnienia organizacji – na prowadzenie biura, administrację, kupno urządzeń, itp. Wszystkie nasze aktywistki pracują w ramach wolontariatu.

Aby jednak fundacja mogła przetrwać i dalej działać w 2023 r. potrzebujemy 12 400 zł na bazowe wydatki (wyłącznie na opłatę domen, księgowości, itp.). Nie wliczamy w to żadnych wynagrodzeń.

DOŁĄCZ DO GRONA

AMBASADOREK I AMBASADORÓW GŁOSUJ NA KOBIETĘ

– poprzez zostanie naszą Darczynią/Darczyńcą i wspieranie naszych działań.

Chcemy Was wzmacniać i zapraszamy Was do wzmocnienia idei Fundacji.

Będziemy bardzo wdzięczne za każde wsparcie!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Działajmy razem!

Z wyrazami szacunku
Marzenna Furmaniuk- Donajska i Aleksandra Miciak
Fundacja Głosuj na Kobietę

*
Numer rachunku fundacji w mBank:
52 1140 2004 0000 3402 8032 2829
*
Tytuł przelewu: donacja

*
Odbiorca: Fundacja Głosuj na Kobietę
*
Adres: Al. Jana Pawła II 43A/37B 01-001 Warszawa
*
NIP: 5272925565
*
KRS: 0000836339
*
Z góry dziękujemy za każdą wpłatę🌹💕
Działajmy razem!

Projekt ‚BUSOLA WYBORCZA’

To projekt serwisu, który zachęca do głosowania na kobiety (https://busolawyborcza.pl). Ideą projektu jest prezentacja profili oraz programów politycznych i podglądów Kandydatek w wyborach do Parlamentu / Samorządów / PE.

Serwis, analizując preferencje programowe wyborczyń/wyborców oraz Kandydatek podpowiadać będzie na którą Kandydatkę, o zbliżonych poglądach, mogą wyborcy zagłosować.

Będziemy też szeroko promować profile Kandydatek w czesie wyborów.

Podcasty ‚FEMINIFONIA’

To podcast o polityczkach, aktywistkach, ekspertkach, działaczkach i wszystkich kobietach, które chcą uczestniczyć w życiu politycznym, a szczególnie kandydować w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Przedstawimy Wam kobiece sylwetki w sposób równościowy i pozbawiony stereotypów. Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na niewystarczającą obecność kobiet w sferze publicznej: mediach, polityce, gronach eksperckich.

Na podcast składać się będą materiały edukacyjne oraz wywiady. Jego celem jest również przedstawianie tematyki dotyczącej wyborów i polityki w sposób przystępny dla słuchaczy i słuchaczek.

Działania statutowe FUNDACJI GŁOSUJ NA KOBIETĘ

Działania Fundacji Głosuj na Kobietę koncentrują się na pozyskaniu większej liczby kobiet w polityce, wspieraniu reprezentacji kobiet w Polsce i poprawie politycznej emancypacji głosu kobiet. Inicjatywa powstała wiosną 2019 r, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

*

Historia powstania fundacji

Założycielka fanpejdża na Facebooku, Marzenna Donajski Donajska utworzyła społeczność, następnie grupę dyskusyjną i blog. Inicjatywa była szczególnie aktywna w czasie kolejnych wyborów – do Parlamentu Europejskiego, do Sejmu i Senatu, ostatnio zaś w czasie kampanii do wyborów prezydenckich 2020. Od kwietnia 2020 inicjatywa stała się fundacją.

Oto niektóre działania statutowe, jakie podejmuje Fundacja Głosuj na Kobietę:

 • Popularyzujemy wagę parytetu i równych praw: w polityce, na rynku pracy, nauce, wszystkich obszarach życia społecznego, ekonomicznego, politycznego, kulturalnego; potrzebę zwiększonej i bardziej zróżnicowanej reprezentacji – gdyż każda grupa ma prawo do swojej reprezentacji, kobiety również;
 • Podkreślamy korzyści płynące z poszerzania oceny różnych zjawisk o kobiecą perspektywę i doświadczenia;
 • W okresach wyborów popularyzujemy np. strategię Deviki Partiman tzw. głosowania preferencyjnego – na kobiety z niższymi pozycjami na listach wyborczych, aby umożliwić szerszą reprezentację kobiet;
 • Przeciwstawiamy się dyskryminacji i wykluczaniu – ze względu na tożsamość płciową, orientację seksualną, wiek, stan zdrowia, narodowość, rasę, wyznanie, światopogląd, różnice kulturowe, pochodzenie społeczne lub stan majątkowy;
 • Wspieramy i promujemy emancypację kobiet i grup grup LGBTQIA – uważając że taka jest rola feminizmu. Wspieramy kobiety i dziewczęta z niepełnosprawnościami, osoby queer, nieheteroseksualne, niebinarne, transpłciowe, interpłciowe, oraz osoby z doświadczeniem funkcjonowania w roli kobiety;
 • Dążymy do podważania sztywnych norm genderowych i stereotypów płci;
 • Prezentujemy: pozytywne wizerunki liderek i pionierek, sylwetki aktywnych kobiet i dziewcząt z niepełnosprawnościami – aby inspirować dziewczęta i kobiety do realizowania ambicji i marzeń;
 • Przeciwstawiamy się kulturze gwałtu;
 • Staramy się oswajać i popularyzować pojęcie ‘feminizmu’.

Wesprzyj nas dołączając do nas!

To co jednak jest największą wartością i kapitałem każdej organizacji, to zespół ludzi, którzy ją tworzą. Ta organizacja właśnie powstaje. Jeśli identyfikujesz się z jej celami, to dołącz do zespołu. Napisz kilka słów o sobie, o swojej motywacji i skontaktuj się z Marzenną. Adres email: Marzenna [at] glosujnakobiete.org

Działajmy razem! 🤝

Marzenna Donajski/Donajska

Prezeska Zarządu